Dokumenty i przydatne linki
Wykaz powiatów i gmin podregionów górniczych województwa śląskiego (bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, sosnowieckiego, tyskiego)
Dokumenty rekrutacyjne:
- Regulamin naboru do projektu – obowiązuje od 06.12.2024 r.
- Regulamin naboru do projektu – obowiązuje od 28.10. do 05.12.2024 r.
- Przewodnik uczestnika projektu 10.17 – obowiązuje dla naborów ogłaszanych od 28.10.2024 r.
Załączniki do Regulaminu naboru do projektu
- Fiszka zgłoszeniowa (wzór) – obowiązuje dla naborów ogłaszanych od 28.10.2024.
- Formularz zgłoszeniowy do pobrania – obowiązuje dla naborów ogłaszanych od 28.10.2024 r.
- Deklaracja wyboru usługi rozwojowej do pobrania
- –
4a. Podstawowa lista rankingowa (wzór obowiązuje od 13.08.2024 r.)
4b. Ostateczna lista rankingowa (wzór obowiązuje od 13.08.2024 r.) - Formularz bilansu do pobrania
- Umowa uczestnictwa (wzór obowiązuje dla naborów ogłaszanych od 28.10.2024 r.)
- Umowa wsparcia – szkolenie/walidacja/certyfikacja (wzór obowiązuje dla naborów ogłaszanych od 28.10.2024 r.)
- Umowa wsparcia – studia podyplomowe (wzór obowiązuje dla naborów ogłaszanych od 28.10.2024 r.)
- Wniosek o rozliczenie usługi do pobrania – obowiązuje od 28.10.2024 r.
- Zaświadczenie o zakończeniu udziału w usłudze rozwojowej do pobrania – obowiązuje od 28.10.2024 r.
- Zaświadczenie zakładu pracy o działalności w branży górniczej/okołogórniczej do pobrania
Wykaz dokumentów na potwierdzenie spełnienia kryteriów
W zależności od zadeklarowanego kryterium
- Formularz zgłoszeniowy – załącznik nr 2 do Regulaminu naboru do projektu
- Zaświadczenie potwierdzające stałe zamieszkanie osoby ubiegającej się o udział w projekcie na obszarze realizacji projektu lub zaświadczenie z zakładu pracy poświadczające, że osoba ubiegająca się o udział w projekcie pracuje na obszarze realizacji projektu. Uwaga: Praca na obszarze realizacji – pod uwagę brana jest miejscowość, w której znajduje się główna siedziba lub oddział pracodawcy.Stałe zamieszkanie oznacza minimum 3 miesiące przed przystąpieniem do projektu, we wskazanym miejscu, na przykład:
- zaświadczenie o miejscu zameldowania,
- zaświadczenie wydane przez właściwy dla adresu zamieszkania Urząd Skarbowy, że osoba zarejestrowana jest w urzędzie jako podatnik podatku dochodowego,
- inne zaświadczenie np. umowa najmu lub akt własności mieszkania, kserokopia decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon), zawierające dane osoby ubiegającej się o udział w projekcie;
- zaświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, potwierdzające stałe przebywanie osoby zainteresowanej uczestnictwem w projekcie w lokalu (w tym dokument potwierdzający, że osoba zaświadczająca jest jego właścicielem lub najemcą).
lub
zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę, którego główna siedziba/oddział mieści się na obszarze realizacji projektu.
Uwaga: Praca na obszarze realizacji – pod uwagę brana jest miejscowość, w której znajduje się główna siedziba lub oddział pracodawcy. Stałe zamieszkanie oznacza minimum 3 miesiące przed przystąpieniem do projektu, we wskazanym miejscu.
- wydruk z ZUS PUE wskazujący czy osoba ubiegająca się o udział w projekcie posiada status płatnika składek (nie dotyczy osoby ubiegającej się o udział w projekcie, która podała w formularzu zgłoszeniowym NIP). Jak pobrać wydruk z ZUS PUE.
- zaświadczenie z zakładu pracy poświadczające zatrudnienie w górnictwie lub branży okołogórniczej lub kopia świadectwa pracy potwierdzona za zgodność z oryginałem w przypadku osoby, która opuściła którąś z tych branż nie wcześniej niż 01.01.2021 r. (jeśli dotyczy), wzór załącznik nr 11 do Regulaminu naboru do projektu;
- Załączniki potwierdzające przynależność do grupy w niekorzystnej sytuacji – należy dostarczyć tylko jeden wybrany załącznik (jeśli w fiszce w pkt 13 zaznaczono odpowiedź TAK), odnoszącym się do właściwej sytuacji osoby ubiegającej się o udział w projekcie, o ile osoba ubiegająca się o udział w projekcie zadeklaruje spełnienie w tym zakresie kryterium lub kryteriów za dodatkowe punkty w Fiszce zgłoszeniowej:
- Zaświadczenie z ZUS i/lub PUP o statusie osoby bezrobotnej /osoby aktywnie poszukującej pracy:
zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub potwierdzeniem wygenerowanym z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, potwierdzającym status osoby bezrobotnej w dniu jego wydania (o zaświadczenie z ZUS można ubiegać się składając np. wniosek na druku US-7 lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS). W przypadku osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP), dokumentem tym może być zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy posiadaniu statusu osoby bezrobotnej w dniu jego natomiast w przypadku osoby biernej zawodowo, emerytów, rencistów należy przedłożyć również zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy jako o osobie aktywnie poszukującej pracy ) Jak złożyć wniosek US-7 poprzez PUE ZUS
- kopię orzeczenia o niepełnosprawności potwierdzoną za zgodność z oryginałem (jeśli dotyczy);
- zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) potwierdzającym status osoby bezdomnej (jeśli dotyczy);
- kopię dyplomu, certyfikatu lub innego dokumentu określającego najwyższy posiadany poziom wykształcenia (w rozumieniu Międzynarodowej standardowej klasyfikacji edukacji) (jeśli dotyczy);
- oświadczenie o przynależności do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych (jeśli dotyczy). Mniejszości narodowe: białoruska, czeska, litewska, niemiecka, ormiańska, rosyjska, słowacka, ukraińska, żydowska; mniejszości etniczne: karaimska, łemkowska, romska, tatarska.
- Zaświadczenie z ZUS i/lub PUP o statusie osoby bezrobotnej /osoby aktywnie poszukującej pracy:
Zaświadczenia uznane jest się za ważne przez okres 30 dni roboczych od dnia ich wydania. Zaświadczenie musi być ważne na dzień złożenia dokumentów oraz na dzień przystąpienia do projektu, tj. podpisania umowy uczestnictwa.
Dokumenty zgłoszeniowe należy złożyć osobiście w BOK lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub podmiotu prowadzącego działalność kurierską, podmiotu prowadzącego działalność kurierską lub też za pośrednictwem poczty elektronicznej – podpisane elektronicznie (zgodnie z definicją podpisu elektronicznego zamieszczoną w słowniku w Regulaminie naboru do projektu) na adres operatora.